Keywords Everywhere ile Anahtar Kelime Analizi Sürecini Kolaylaştırın!

Anahtar kelime araştırması, SEO alanındaki en önemli ve yüksek getirili aktivitelerden biridir. Hedef pazarınızın anahtar kelimelerini araştırarak SEO’da odaklanılacak anahtar kelimeleri belirlemenin yanı sıra müşterileriniz hakkında da bilgi edinirsiniz.

Sitenize doğru ziyaretçinin, potansiyel müşterinin girdiğinden emin olmanız için doğru anahtar kelimeye yoğunlaşmalısınız.

Keywords Everywhere Google’da arattığınız anahtar kelimenin aranma hacmini direkt olarak arama sonuç sayfasında görmenizi sağlayan çok kullanışlı bir anahtar kelime analiz aracıdır.

Keywords Everywhere Aracını Nereden Edinebilirsiniz?

Keywords Everywhere ücretsiz bir analiz aracıdır. Buraya tıklayarak Keywords Everywhere aracının Google Web Mağazası’ndaki konumuna ulaşabilir ve Chrome’a ekle butonunu tıklayarak uygulamayı yükleyebilirsiniz.

Keywords Everywhere uygulamasını Chrome’a ekledikten sonra uygulamanın aktif olması için gerekli adımları tamamlamanız gerekiyor, sonrasında uygulamanın sunduğu hizmetten faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Keywords-everywhere-extension-kraken

Keywords Everywhere Aracının Avantajları

Birden fazla platform kullanarak anahtar kelime analizi yapmak uğraş ve zaman gerektirir ancak Keywords Everywhere uygulaması sayesinde anahtar kelime analizi ile ilgili her şeyi tek bir kanaldan yapmanın keyfini çıkarırsınız.

Google Anahtar Kelime Planlayıcı aracı da anahtar kelime analizi sürecinde çok faydalı bir araçtır ancak size anahtar kelimenin kesin değerini vermez, tahmini hacimleri izlemenizi sağlar, örneklemek gerekirse; Google Anahtar Kelime Planlayıcısında bir anahtar kelimeyi arattığınızda sonuç “100-1K” gibi bir aralık olur, aralıklı sonuçlarla anahtar kelimenin net potansiyelini anlayamazsınız. Bu kelime ayda 100 ya da 670 defa aratılıyor olabilir, Keywords Everywhere aracı ise size direkt olarak kesin değeri verir.

Keywords Everywhere aracı aynı zamanda anahtar kelimeniz ile ilgili diğer aramaları da hacimleriyle birlikte size sunar. Keywords Everywhere bu özelliği ile müşterilerinizin hareketlerini tam olarak anlamanızda ve “doğru” anahtar kelime seçiminde muazzam faydalar sağlayacaktır.

 

Yüklemesi ve kurması bir dakikanızı alacak bu anahtar kelime analiz aracına SEO çalışmalarınızda mutlaka yer vermelisiniz!